ראיון – נורית צ’יטיאת
הנך כאן:
ראיון – נורית צ’יטיאת

ראיון – נורית צ’יטיאת

ספרי לנו קצת על עצמך
שלום, קוראים לי נורית, נולדתי ביפן ואת רוב החיים שלי ביליתי במזרח הרחוק. ההורים שלי יהודים עיראקיים שעלו מבגדד בשנות ה-50. אחרי הצבא אבא שלי נסע ליפן, התאהב ונשאר שם 40 שנה. היינו מהמשפחות הוותיקות של טוקיו וגדלתי שם עד גיל 14. אח”כ עלינו לארץ לעשות בגרויות וצבא. אחרי הצבא התחתנתי, עברתי להונג-קונג, ונשארתי שם 11 שנה. לאחר מכן התגרשתי, חזרתי לארץ והתחתנתי פעם שנייה. את מרבית חיי עשיתי בתחום ההוראה, עד שלפני כמה שנים עשיתי הסבה. למדתי בדנון ומאז התחיל סיפור אהבה שלי עם הקונדיטוריה. עבדתי כשף קונדיטור במסעדת ריפבליק בהוד השרון. נהניתי שם כי הייתה לי יד חופשית לעשות מה שרציתי. עכשיו אני עושה משהו עצמאי יותר.

ואיך זה לגדול ביפן?
מהמם. היינו בקהילה קטנה, היה לנו נוח. חיי ילדות רגועים, יפים ושקטים. היה לנו את כל העונות בשנה (!) שזה כיף. יש נימוס, יש שקט שאני מאד אוהבת. את השקט אני מנסה גם להעביר בקינוחים, שהטעמים יהיו מוקפדים, שיהיה באלנאס אבל שהצלחת תהיה שקטה.

הקינוחים שלך מושפעים מיפן?
כן בוודאי. יש לי קווים נקיים. הקינוח מובנה, אני פחות בטרנד של הבלגן. אני לא אוהבת לשים על הצלחת דברים שהם לא אכילים. ביפן הדברים יותר נקיים ומינימליים. מבחינת טעמים אני אוהבת שילובים של מזרח ומערב, אבל אני תמיד צריכה להתחשב גם בלקוח ולהבדיל בין טעמים שיותר קשים לעיכול ולכאלו שיותר מקובלים.

איזה טעמים יותר קשים לעיכול?
בשנים האחרונים יש יותר פתיחות לטעם, יותר מוכנים להתנסות. אבל יש כל מיני חומרי גלם שהם שמורים ולא נכנסים לקינוחים. למשל שעועית וערמונים. שעועית למשל יש לה מרקם של ערמונים, אבל לא תמצאי אותה בקינוחים, ערמונים יש בעיקר בפסטות. עכשיו בארץ יש התקדמות עם שילוב של חומרי גלם אחרים. למשל היוזו, שהוא סוג של לימון מר, אני כן משלבת אותו כי הוא כבר מקובל. גם המאצ’ה, זה כן טרנד אבל נישתי. כולם בסוף אוהבים שוקולד ותות.

את מושפעת גם מישראל?
בטח. בארץ זה תמיד פיוז’ן, גם וגם. לא ממש במראה, כי ישראלים זה אנשים מהרבה מקומות, אבל כן בטעמים. צנוברים, שמן זית, דבש, שומשום. אני עושה שילוב טעמים, אז למשל אני מכינה גלידת שמן זית. אם אני משתמשת בשומשום אז אשתמש גם בלבן וגם בשחור, שיהיה פיוז’ן בין ישראל למזרח.

מה הדבר הבא שאת עובדת עליו?
בעוד כשבועיים אני מתחילה להעביר סדנאות מקצועיות חדשות. בסדנא אני מלמדת אנשים שיש להם ידע בקונדיטוריה, איך לקחת את כל הניסיון הזה ולהעביר אותו לשלב אחד גבוה יותר. איך לקחת את הידע שלך מא’ ולהעביר אותו לאן שאתה רוצה להיות בב’.

ומה היית אם לא היית קונדיטורית?
כל החיים שלי עסקתי בהוראה, ואז נהפכתי להיות קונדיטורית, אז כרגע אני לא רואה את עצמי בתור משהו אחר. זה כל העולם שלי כבר 3 וחצי שנים.

להתרשמות מהקינוחים היפיפיים באינסטגרם: https://www.instagram.com/thepastrybox_/ ליצירת קשר והזמנות: 054-8008789

 

השאירו תגובה