מה חדש? גלידת דבש | ספטמבר 2020
הנך כאן:
מה חדש? גלידת דבש | ספטמבר 2020

מה חדש? גלידת דבש | ספטמבר 2020

יש מצב שהדבר היחיד שיציב באמת בחיים זה החגים? עכשיו כשנגמרת שנת תש״ף אפשר להודות בפה מלא כרימון: זאת הייתה שנה ממש מוזרה. למדנו להכיר מה זה סגר ומטוש, לקלוט ממרחקים התקהלויות ולהרים גבה כל פעם שמישהו ברחוב עושה אפצ’י. והנה חלפה לה השנה והחגים שוב בפתח, ופתאום יש דיבור על סגר ולאף אחד אין באמת מושג אם נחגוג כרגיל עם כל המשפחה המורחבת או נצטרך שוב להתארגן על סעודה מצומצמת ואינטימית. 

אבל בלי פאניקה – מעז יצא מתוק מדבש. אנחנו מציעים להסתכל על המצב החדש כהזדמנות מרעננת כמו גלידה טובה ומשובחה: זמן לנצל את אווירת החג הלא ברורה בשביל לחגוג את החגים כמו שתמיד חלמנו ולהוסיף למטבח היהודי שלנו טאץ׳ מפתיע. ראש השנה הוא חג של התחדשות – אז בואו נתחדש!

התפוח

התפוח נמצא בכל בית בישראל ובכל ילקוט של ילד בשקית עם הסנדוויץ׳. קל להמעיט בערכו של התפוח ולחשוב שהוא פרי פשוט ובסיסי – אבל כולנו יודעים שאין לו מתחרים בקראנצ׳יות, בעסיסיות ובשילוב המדויק בין מתוק לחמוץ. וגם בואו לא נשכח שבלעדיו אדם וחווה, ניוטון וסטיב ג׳ובס לא היו מגלים את כל הסודות של החיים. אז חוץ מחתיכות טבולות בדבש, שימו לב לטוויסט בהשראת המטבח ההודי: צ׳אטני תפוחים. קל בטירוף להכין בעזרת התרמומיקס וזה הולך יופי עם בשר, עוף ודגים.

למתכון צ׳אטני תפוחים

הדבש

אחרי שמצאנו בית חדש לתפוח, אפשר להתפנות לכוכב האמיתי של ראש השנה: הדבש. חייבים לתת כבוד למיץ הדבורים הסמיך והמתוק שמלווה את האדם עוד מימיו הפרה-היסטוריים. וכדי לא לשבור את הראש על קינוח – קבלו הצעה לקינוח מושלם: גלידת דבש שרוף.

חברנו היקר דרור כהן מ-bakery365 הכין עם ה NEMOX שלנו גלידת דבש שרוף, קרמלית ומטריפה. 

המתכון מחכה רק לכם

הרימון 

הפרי האדמדם והאצילי הזה היה פעם סלב רציני בזכות חיי המדף הארוכים והטעם המסעיר שלו, ונחשב סמל של יופי, שפע ופריון. בימינו הוא איבד מתהילתו. למה? אולי כי אנחנו עצלנים וכי אין לנו כוח לחלץ את הזרעים מהקליפה – פעולה שנקראת בעברית, אגב, ״פריטת רימון״. אבל לא חבל ששכחנו מהרימון? הרי רימון מוסיף המון: יש לו יכולת נוגדת חמצון גבוהה מאוד, יותר מאשר לאוכמניות, חמוציות, יין אדום או תה ירוק! והוא גם כמובן טעים ברמות. 

אז חוץ מלפרוט לו את הצורה ולטרוף אותו, הנה הצעת הגשה חדשה: קוויאר רימונים!

1. נסחט את זרעי הרימון למיץ רימונים
2. נייצר קוויאר רימוני מלא טעם בעזרת הספריפיקטור
3. נקשט את המנות וניתן להן לוק של מליון דולר (וזה גם מצטלם יופי).

נשמע לכם שווה אבל אין לכם את הספריפיקטור?

זה הזמן להתארגן על אחד

הגפילטע פיש

מה מעורר תיאבון יותר מקציצה אפורה בג׳לי? כנראה שכל דבר. אבל האמת היא שגפילטע פיש סתם סובל מיחסי ציבור גרועים, ועם קצת עבודה והתמסרות אפשר להכין קציצות קרפיון מדהימות. אז השנה אנחנו מזמינים אתכם לגלות את הקסם של מלך המטבח היהודי ולהכריז בגאווה: אנחנו אוהבים גפילטע! והפעם במקום לקנות את הגפילטע המדכא של הסופרמרקטים, נבשל בעצמנו גפילטע פיש לתפארת. 

מוכנים למלאכה?
המתכון האולטימטיבי לגפילטע פיש 

מאחלים לכם שנה טובה ומתוקה, שבתוך כל הבלבול הזה נמצא שלווה, ושתמיד נתחדש ונפתיע את עצמנו – גם במטבח וגם בחיים

השאירו תגובה