מקרון שקדים

כמות: כ-60 עוגיות

מרכיבים

החומרים לתערובת השקדים (T.P.T.)

300 גרם שקדים מולבנים
300 אבקת סוכר
100 גרם חלבון
צבע מאכל טבעי (לא חובה)

החומרים למרנג:

300 גרם  אבקת סוכר
110 גרם חלבון
קורט מלח

אופן ההכנה:

  1. מקפיאים את השקדים למשך ארבע שעות לפחות. מעבירים את השקדים הקפואים לקערת התרמומיקס וטוחנים 45 שניות/ מהירות 10.
  2. מוסיפים לקערה את שאר חומרי תערובת השקדים ומעבדים 30 שניות/ מהירות 3. דוחפים בעזרת המרית את התערובת שנדבקה לדופן הקערה לכיוון הלהב ומעבדים 30 שניות/ מהירות 3 עד שמתקבלת מחית שקדים משחתית ואחידה.
  3. מעבירים את מחית השקדים לקערה גדולה ומנקים היטב את קערת התרמומיקס.
  4. מניחים את המטרפה במקומה בקערת התרמומיקס, מכניסים לקערה את כל חומרי המרנג ומקציפים 7 דקות/ 80 מעלות/ מהירות 2. בתום ההקצפה מקררים את המרנג באמצעות ערבוב 5 דקות/ מהירות 1.5.
  5. מעבירים בעזרת מרית שליש מכמות המרנג לקערה עם מחית השקדים ומקפלים בעדינות עד שמתקבלת תערובת אחידה. מוסיפים את שארית המרנג לתערובת השקדים ושוב מקפלים בעדינות עד לקבלת תערובת אחידה. מעבירים את התערובת לשק זילוף.
  6. מזלפים עיגולים מתערובת השקדים על גבי משטח סיליקון המונח על תבנית אפייה שטוחה, עיגולים בקוטר 4 ס”מ בעובי של חצי ס”מ. שומרים על מרחק של כ-5 ס”מ בין מקרון למקרון.
  7. בסיום הזילוף אוחזים את תבנית האפייה בצדדיה ומטיחים אותה בעדינות פעמיים על שולחן העבודה על מנת להוציא את האוויר הכלוא במקרונים. מניחים את המקרונים לחצי שעה בטמפרטורת החדר עד שניתן לגעת בהם בעדינות והם אינם דביקים.
  8. מחממים תנור לטמפרטורה של 160 מעלות.
  9. מכניסים את התבנית עם המקרונים לתנור ואופים כ-12 דקות. מוציאים את המקרונים מהתנור ומניחים להם להתקרר לחלוטין כשהם עדיין על משטח הסיליקון. מצמידים כל שתי עוגיות מקרון אחת לשנייה כשביניהן הקרם המועדף עליכם.

FEINTIP

את המקרונים שומרים בכלי אטום במקרר או מקפיאים לתקופה ממושכת. מרקמו האידיאלי של המקרון מתקבל יום לאחר האפייה כאשר הם פריכים אך נימוחים.